Birçok sektörde (gıda, tekstil, kırtasiye, inşaat, elektronik ve kimya gibi) üretim yapan markalar, satılmak üzere piyasaya sundukları ürünlerden kullanım tarihi geçen,  üretim hatası olan veya geri iadesi yapılan ürünlerin gayri resmi yollardan tekrar piyasaya sunulmaması için bu tür ürünlerin imhasını gerçekleştirmek durumundadır. 

 

Bu işlem genellikle ilgili vergi dairesi ve noter eşliğinde yapılmaktadır.

 

Bu konudaki risk, Atık Kabul Tesislerinin, imha edilmesi için aldıkları ürünleri (her ne kadar atık üreticisine "imha edilmiştir"  belgesi verseler dahi) bunu gerçekleştirmeden piyasa sürmeleridir.  Bunu önlemek için imha süresinin başından sonuna kadar imhaya eşlik etmek gerekmektedir. Bu işlem de bazen günler sürebilir.

 

İmha sürecine eşlik edemediğiniz durumlarda, her 1 kg atığın imha edildiğini gösterir kamera kayıtlarını almak kaçınılmazdır. 

Placeholder
 

 

 

Chimirec Avrasya

2017 yılından beri vergi daireleri temsilcileri, noterler ve kamera kayıtları eşliğinde

"ÜRÜN İMHA HİZMETİ" vermektedir. 

 

 

Üretimi hatalı olan veya tarihi geçmiş bir ürününün piyasa da dolaşma ihtimalinin markanıza vereceği zararı düşünürseniz,

ÜRÜN İMHA sürecinin önemini çok daha iyi anlayabilirsiniz.

 

 

Lütfen Bekleyin...
Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.