Sizin Sorumluluğunuz
Bizim Uzmanlığımız
KURUMSAL
GROUPE CHIMIREC
Sahip olduğumuz bilgi, tecrübe ve teknik becerileri profesyonel iş kültürümüze yansıtıyoruz...

Chimirec, 1957 yılında Pierre Fixot tarafından kurulan bir aile şirketidir. İlk yıllarında atık yağ toplama konusunda uzmanlaşan şirketimiz, 1970lerde atık bertarafı / geri kazanımının yönetmelikler ile şekillenmeye başlamasıyla, Fransa çapında genişleyerek sanayi kuruluşlarının güvenini kazanmaya başlamıştır.

 

Chimirec, 1957 yılında Pierre Fixot tarafından kurulan bir aile şirketidir.  İlk yıllarında atık yağ toplama konusunda uzmanlaşan şirketimiz, 1970lerde atık bertarafı / geri kazanımının yönetmelikler ile şekillenmeye başlamasıyla, Fransa çapında genişleyerek sanayi kuruluşlarının güvenini kazanmaya başlamıştır. Chimirec in Fransada tercih edilen bir tesis olmasının sebebi, Lojistik konusunda yarattıkları farktır. Atık üreticisi odaklı çözümler sunan yapısı rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olmuştur. Bugün Fransa’da 27 geri kazanım tesisi, 14 toplama ve ön işleme tesisi ve 9 atık yağ aktarma istasyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.  130 milyon euroluk cirosu ve 1.150 den fazla çalışanıyla, 60 yıldır bu sektörde hizmet vermektedir.

Bugün Groupe Chimirec; Türkiye, Polonya, Kanada, Suudi Arabistan ve Fas’ta yer alan tesisleri ile atık üreticilerine edindiği uzmanlıklarını sunmaktadır. Tehlikeli atık taşıma lisansına sahip 400 den fazla araçla toplanan tüm atıklar, tesislerimizde türlerine göre ayrıştırılmakta, ardından tartım ve 15 laboratuvarda günde ortalama 5000 analiz yapılarak bertaraf / geri kazanım süreçlerine dahil edilmektedir.